آموزش حل مشکل گیر کردن سی دی در CD Rom

1.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.33 (3 Votes)

در حال کار با کامپیوتر هستید و میخواهید یک سی دی در داخل دستگاه بگذارید. اما هرچه دکمه Eject را میزنید سی دی قبلی از دستگاه خارج نمیشود. در این مواقع باید چه کرد؟

در این مطلب آموزش حل مشکل گیر کردن سی دی در CD Rom را برای شما آماده کرده ایم.

احتمال اول این است که شاید خود دکمه خراب شده باشد. پس از راه ویندوز به درایو بگویید که باز شود. برای اینکار روی آیکون درایو واقع در My Computer راست کلیک کرده و گزینه Eject را انتخاب کنید.


اگر این شیوه هم جواب نداد، احتمالا برنامه‌ای در حال اجرا است که از دیسک استفاده می‌کند. چند برنامه معروف و شناخته شده را ببندید. اگر اینکار مشکل را حل نکرد، همه برنامه‌ها را ببندید.


یا بهتر از همه، سیستم را ریستارت کنید. برای اینکه بهترین فرصت برای خارج شدن دیسک را از دست ندهید، به محض اینکه سیستم شروع به بالا آمدن کرد و درست قبل از بارگذاری سیستم عامل، مجددا دکمه Eject روی درایو را فشار دهید.


اگر این مورد هم جوابگو نبود، می‌شود نتیجه گرفت مشکل از ویندوز نیست.


این بار سیستم را خاموش (Shut Down) کنید، اما روشنش نکنید. یک سوزن نسبتا ضخیف با طول مناسب پیدا کنید. اگر با دقت به قسمت جلویی درایو نگاه کنید یک سوراخ کوچک روی آن خواهید دید. معمولا یک ورودی هدفون‌ هم بر روی بعضی درایوها وجود دارد که با علامت خاصی مشخص شده است، در این صورت سوراخ کوچکتر مورد نظر ماست.


در حالی که سیستم خاموش است، با کمک سوزن در درایو را باز کنید. اینکار فقط قفل در را باز می‌کند و باید با احتیاط و به آرامی در را به بیرون بکشید. احتمال اینکه دیسک در داخل درایو تکان خورده و گیر کرده باشد وجود دارد. بهتر است با حوصله و احتیاط زیاد دیسک را تکان داده و خارج کنید، بدون اینکه صدمه‌ای به دیسک یا درایوتان برسد.


اگر مدام مجبور به استفاده از روش سوزن می‌شوید باید گفت که عمر مفید درایوتان به پایان رسیده است، بهتر است عوضش کنید.

جستجو

مهمترین مطالب

ارائه بیلد 10575 ویندوز 10 به زودی از طرف مایکروسافت

ویندوز 10 مایکروسافت تغییرات خود را بر اساس تغییر بیلد های ویندوز ارائه میدهد.

در ادامه مطلب درباره بیلد جدید مایکروسافت بیشتر توضیح خواهیم داد.

آموزش کاهش مصرف اینترنت در کروم اندروید

مرورگر کروم اندروید به سرعت در حال پیشرفت است و هر روز قابلیت جدیدی به آن اضافه میشود. یکی از این قابلیت ها کاهش مصرف اینترنت یا Data Saver است.

در این مطلب آموزش کاهش مصرف اینترنت در کروم اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

آموش قرار دادن پسورد برای گوگل کروم

ممکن است بخواهید مرورگر کروم خود را از دسترس دیگران دور نگهدارید و فقط خودتان از آن استفاده کنید. با استفاده از ویژگی رمزگذاری کروم میتوانید این کار را انجام دهید.

در ادامه مطلب روش پسورد گذاری بر روی مرورگر کروم را آموزش خواهیم داد.

آموزش جستجوی نام کاربری در تلگرام

نرم افزار تلگرام دارای مزیت بسیار خوبی نسبت به تمامی نرم افزار های مشابه خود است. شما در این نرم افزار میتوانید نام کاربری برای خود بسازید تا دیگران با جستجوی نام شما، بتوانند با شما در ارتباط باشند.

اما هر فردی روش های جستجو یک نام کاربری را نمیداند.

در این مطلب آموزش جستجوی نام کاربری در تلگرام را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش رجیستری ویندوز 7 و 8

به طور کلی میتوان گفت رجیستری تنظیمات ریشه ای ویندوز است که شما با تغییر در آن میتوانید تغییراتی کلی در سیستم خود ایجاد کنید. برای مثال با تغییر تنظیمات رجیستری میتوانید عملکرد کیبورد را به کلی تغییر دهید.

اما این تغییرات در برخی موارد بسیار خطرناک هستند. پس باید همیشه با احتیاط این تغییرات را اعمال کنید.

در این مطلب توضیحات جامعی پیرامون رجیستری ویندوز 7 و 8 خواهیم داد.

مطالب مرتبط