ویژگی های امنیتی در مرورگر Edge

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

ویژگی های امنیتی در مرورگر Edge

مرورگر Edge جایگزین جدید اینترنت اکسپلورر در ویندوز جدید مایکروسافت شده است و به گفته این شرکت قابلیت های بسیاری برای آن در نظر گرفته شده است.

در ادامه مطلب با قابلیت های امنیتی مرورگر Edge آشنا خواهید شد.

وبگردی محرمانه

اج هم مانند اکثر مرورگرها دارای قابلیت وبگردی محرمانه‌ای به نام InPrivate شده است. زمانی که از این حالت استفاده کنید، مرورگر شما هیچ کوکی، تاریخچه یا فایل‌های موقتی‌ از آن بازه‌ زمانی ذخیره نمیکند.

 

برای باز کردن یک پنجره‌ InPrivate جدید، ابتدا بر روی دکمه‌ … کلیک کرده و گزینه‌ New InPrivate Window را انتخاب کنید. البته میتوانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + P هم برای انجام این کار استفاده کنید.

 

تنظیمات پیشرفته

شما میتوانید تعدادی از ویژگی‌های امنیتی مرورگر اج را به صلاحدید خود از بخش تنظیمات پیشرفته (Advancedsettings) غیر فعال کنید. برای انجام این کار باید بر روی دکمه‌ … کلیک کرده، سپس به Settings رفته و گزینه‌ View Advanced settings را انتخاب کنید.

در منوی تنظیمات پیشرفته میتوانید ویژگی‌ هایی مثل بلاک کردن پاپ آپ، درخواست Do Not Track و فیلتر SmartScreen را فعال نمایید. این امکانات از زمان IE 8 وجود داشته و به منظور امنیت در وب و مقابله را فیشینگ استفاده میشود.

 

به علاوه میتوانید نحوه‌ رفتار اج با کوکی‌ها (بلاک کردن همه‌ کوکی‌ها؛ بلاک کردن کوکی‌های شخص ثالث؛ بلاک نکردن کوکی‌ها) و ذخیره‌ رمزهای عبور را هم مشخص کنید.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش بلاک و آنبلاک کردن در اینستاگرام

زمان هایی است که میخواهید یک کاربر را از لیست فالوورهای خود خارج کنید و جلوی مشاهده تصاویر خود را توسط او بگیرید.

تنها راه برای اینکار بلاک کردن است.

در این مطلب آموزش بلاک و آنبلاک کردن در اینستاگرام را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش کاهش مصرف اینترنت در کروم اندروید

مرورگر کروم اندروید به سرعت در حال پیشرفت است و هر روز قابلیت جدیدی به آن اضافه میشود. یکی از این قابلیت ها کاهش مصرف اینترنت یا Data Saver است.

در این مطلب آموزش کاهش مصرف اینترنت در کروم اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش صحیح تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ

یکی از مشکلات کاربران برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ خود نحوه صحیح آن است. چطور میتوان بدون آسیب رساندن به صفحه نمایش آن را به خوبی تمیز کرد.

در ادامه مطلب روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ را آموزش خواهیم داد.

آموزش غیرفعال کردن Hibernate در ویندوز 10

قابلیت Hibernate در ویندوز برای خاموش کردن سیستم و راه اندازی سریع آن استفاده میشود. کاربرانی که از هارد های SSD استفاده میکنند احتیاجی به این گزینه ندارند و میتوانند فایل مربوطه Hiberfil.sys را حذف کنند.

در ادامه مطلب روش غیرفعال Hibernate در ویندوز 10 را آموزش خواهیم داد.

آموزش فعال کردن Screen Saver در ویندوز 10

در نسخه های قدیمی تر ویندوز فعال کردن اسکرین سیور همانند هم بودند ولی در ویندوز 10 این عمل کمی متفاوت است.

در ادامه مطلب روش فعال کردن Screen Saver در ویندوز 10 را آموزش خواهیم داد.