حملات DDOS چیست

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

حملات DDOS چیست

حتما نام حمله DDOS را شنیده اید. جدیدترین حمله ای که بسیار در جامعه اینترنتی خبرهای آن را شنیده اید مربوط به حمله DDOS به سرورهای شرکت سونی میباشد که باعث Overload شدن سرورهای آن شرکت شد.

در ادامه مطلب درباره حمله DDOS بیشتر توضیح خواهیم داد.

DDOS مخفف عبارت Distributed Denial of Service است و با هدف از کار انداختن موقت و یا دائمی یک وب‌ سایت و یا سرور انجام می‌شود. حملات DDoS از گذشته‌ای نسبتا دور وجود داشته‌اند و معمولا هم برای بیان اعتراض به کار برده میشدند. شاید اولین حمله DDoS را بتوان مربوط به سال 1995 و شبکه Strano Network دانست که در اعتراض به سیاست‌های هسته‌ای دولت فرانسه انجام شد.

چگونه می‌توان یک حمله DDoS ترتیب داد

برای پاسخ این پرسش چند جواب وجود دارد. به‌طور مثال در حال حاضر نرم‌افزار رایگانی به نام High Orbit Ion Cannon یا به اختصار HOIC وجود دارد که به هر فردی اجازه می‌دهد به‌راحتی با ایجاد ترافیک ساختگی بر روی سرورهای یک وب‌سایت با استفاده از اسکریپت‌های سفارشی سرور را از کار بیندازد.

هر فردی با یک رایانه می‌تواند این نرم‌افزار را دانلود کرده، آدرس URL سایت دلخواهی را وارد کرده و منتظر بماند تا HOIC عملیات ایجاد کاربران جعلی را به امید ایجاد اضافه‌بار یا اصطلاحا Overload روی سرور اجرا کند. البته تصور نکنید که حالا می‌توانید این نرم‌افزار را دانلود کرده و فیس‌بوک را در چند ساعت از کار بیندازید! در واقع هرچه تعداد کاربرانی که از HOIC به‌صورت هم‌ زمان یک‌ سایت را هدف گرفته‌اند بیشتر شود احتمال Overload شدن نیز بیشتر خواهد بود.

راه مقابله

شرکت‌ها و هر فردی که شبکه‌ها را اداره می‌کند باید چندین حفاظ برای جلوگیری از چنین حملاتی به‌ کار گیرد تا الگوهای غیرعادی ترافیک را شناسایی و آسیب وارده را کاهش دهد. او همچنین توصیه میکند کمپانی‌ها از سرویس‌های ابری استفاده کنند تا هنگام هجوم ترافیک سرورهای خودشان از خطر Overload شدن محفوظ بماند. به گفته یکی از شرکت‌های امنیتی  DDoS ها روزبه‌روز پیشرفته‌تر می‌شوند و در حال حاضر هر ساعت حدود 28 حمله شبیه به حمله به PSN رخ می‌دهد.

شاید در نگاه اول DDoS آنچنان هم خطرناک به نظر نرسد چرا که در واقع اطلاعاتی دزدیده نشده و کنترل سایت نیز خارج نخواهد شد و حتی یک Deface ساده نیز رخ نخواهد داد اما برای سرویس‌های حیاتی از کار افتادن شبکه می‌تواند صدمات جبران ناپذیری وارد کند.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش مخفی کردن تصاویر در iOS8

ممکن است برایتان پیش بیاید بخواهید بعضی از تصاویر خود را در گوشی آیفون خود مخفی کنید تا دیگران نتوانند آنها را مشاهده کنند.

در ادامه مطلب روش مخفی کردن تصاویر در iOS8 آیفون را آموزش خواهیم داد.

ساخت برنامه های ویندوز 10 بدون نیاز به برنامه نویسی

در گذشته برای ساخت برنامه های ویندوز حتما باید برنامه نویسی و کار با برنامه های ویژوال استدیو را فرا میگرفتید. اما مایرگزوسافت در اقدامی با ساخت یک سایت برای سخت نرم افزار این روند را به چالش کشیده است. با استفاده از این سایت بدون نیاز به دانش برنامه نویسی میتوانید برای ویندوز 10 برنامه بسازید.

در ادامه مطلب درباره ساخت برنامه برای ویندوز 10 بدون نیاز به دانش برنامه نویسی بیشتر توضیح خواهیم داد.

آموزش غیر فعال کردن آپدیت خودکار پلی استور

هنگامی گوشی اندوریدی خود را به اینترنت وایرلس متصل میکنید حتما مشاهده کرده اید که گوشی به صورت خودکار شروع به آپدیت برنامه های نصب شده میکند و این عمل ممکن است حجم اینترنت شما را مصرف کند و نخواهید این عمل به صورت اتوماتیک انجام شود.

در ادامه مطلب روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار پلی استور را آموزش خواهیم داد.

آموزش غیر فعال کردن سرویس های غیر ضروری در ویندوز 10

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که سرعت بالا آمدن ویندوز مانند روز اول نباشد و کندتر شده باشد. بسیاری از سرویس های غیر ضروری ممکن است در بر روی ویندوز فعال باشند که باعث کند شدن بوت ویندوز گردد.

در ادامه مطلب روش غیر فعال سازی سرویس های غیر ضروری ویندوز را آموزش خواهیم داد.

آموزش غیر فعال کردن حدس آدرس در اینترنت اکسپلورر 11

زمانی که از اینترنت اکسپلورر 11 استفاده میکنید و میخواهید آدرس سایتی را در نوار آدرس بار مرورگر وارد کنید مرورگر آدرس هایی را شروع به حدس زدن میکند که ممکن است آدرس مورد نظر شما نیز در بین لیست آنها باشد. ممکن است بخواهید این قابلیت را غیر فعال کنید.

در ادامه مطلب روش غیر فعال کردن حدس زدن آدرس در مرورگر اینترنت اکسپلورر 11 را آموزش خواهیم داد.

مطالب مرتبط