آموزش بکاپ گرفتن از آیفون

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

 

iphone.backup

محصولات شرکت اپل امروزه در بین کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار است و همیشه به دنبال جدیدترین محصولات این شرکت هستند.

اگر تصمیم به تعویض گوشی اپل خود داشته باشید باید قبل از هر کاری از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

البته کار با محصولات اپل به راحتی دیگر گوشی های تلفن همراه نیست. و کمی روش کار در این گوشی ها متفاوت است. برای گرفتن نسخه پشتیبان از محصولات اپل باید از نرم افزار مخصوص آن به نام آیتونز استفاده کنید. میتوانید آیتونز را از سرزمین دانلود دریافت کنید.

 

در ادامه مطلب روش بکاپ گرفتن از گوشی های آیفون را آموزش خواهیم داد.

قبل از هر چیز بهتر است این نکته را بدانید٬ اگر مغازه دارها و یا دوستانتان با اپل آی دی خودشان برای شما برنامه نصب کرده باشند بعد از بکاپ و با ریستور و پاک شدن برنامه ها دیگر نمی توانید حتی با ریستور بکاپ آن برنامه ها را روی دستگاه خود داشته باشید.

 

کامپیوتر شما باید با اپل آی دی شما Authorize شده باشد. برای اینکار می بایست اول از همه یک اپل آی دی داشته باشید. برنامه آیتونز خود را باز کنید و از منوی Store گزینه Authorize this Computer را انتخاب کنید و اپل آی دی و پسورد خود را وارد کنید و صبر کنید تا پیغام موفقیت آمیز بودن Authorize نمایش داده شود. در این مرحله کامپیوتر شما باید به اینترنت متصل باشد.

بعد از Authorize کردن کامپیوتر٬ دستگاه خود را با کابل به کامپیوتر وصل کنید و از منوی File گزینه Devices را انتخاب کنید. سپس Transfer Purchase From را انتخاب نمایید و صبر نمایید تا برنامه‌هایی که از روی App Store دستگاه دانلود کرده اید بر روی Library برنامه iTunes منتقل شوند.

بدین ترتیب بدون آنکه نیاز باشد برنامه‌ها را دوباره دانلود نمایید یک نسخه از آن‌ها را روی Library برنامه  iTunes خواهید داشت. و هر زمان که نیاز است (مثلا زمانی که به فضای اضافه نیاز دارید) میتوانید برنامه را از روی دستگاه حذف کنید، و در زمان دیگری بدون نیاز به دانلود مجدد بر روی دستگاه خود منتقل نمایید. و حتی بعد از ریستور به iOS 7 در صورت استفاده از گزینه Restore دوباره بدون نیاز به دانلود مجدد بر روی دستگاه خود منتقل کنید.

حالا باید از دستگاه خود بکاپ بگیرید. برای اینکار دستگاه خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. روی نام دستگاه کلیک و گزینه Back Up Now را انتخاب کنید و صبر کنید تا عملیات بکاپ با موفقیت انجام شود.

مراحل در نوار بالایی در آیتونز نمایش داده می شد. که بعد از اتمام آن نوار رفته و لوگوی اپل جای آن می آید. (هرچند که بعد از هر بار اتصال دستگاه برنامه آیتونز یک بکاپ خودکار از دستگاه می گیرد، اما بهتر است خودتان یکبار هم با این روش یک بکاپ تهیه کنید)

ریستور کردن بکاپ

دستگاه را با کابل به کامپیوتر وصل کنید و برنامه iTunes رو اجرا کنید. روی نام دستگاه در برنامه iTunes کلیک نمایید و گزینه Restore From Backup رو انتخاب کنید. بازگرداندن آخرین بکاپ که همراه با تاریخ نمایش داده می شود. یکی را انتخاب کنید و صبر کنید تا عملیات مورد نیاز توسط آیتونز انجام گیرد.

نکته: اگر قبل از ریستور دستگاه شما جیلبریک شده بود و برنامه های کرک شده را روی آن ریخته بودید و بعد بکاپ گرفته اید، بعد از ریستور برنامه های کرک شده قبلی بازگردانده نخواهند شد.

(مگر آنکه بعد از ریستور دستگاه خود را دوباره جیلبریک کنید، برنامه App Sync را از روی سیدیا نصب کنید، و سپس اقدام به بازگرداندن بکاپ کنید)

که در این حالت برنامه های کرک شده قبل از ریستور هم روی دستگاه شما بازگردانده خواهند شد.

 

جستجو

مهمترین مطالب

ترفند نمایش ساعت چندین شهر در کنار ساعت ویندوز

بعضی از کاربران ممکن است بخواهند ساعت دیگر شهرهای کشورها را در کنار ساعت ویندوز خود داشته باشند.

در ادامه مطلب ترفند قرار دادن ساعت دیگر شهر ها در کنار ساعت ویندوز را آموزش خواهیم داد.

آموزش ردگیری ایمیل های ارسال شده در جیمیل

شاید شما هم جزو کاربرانی باشید که میخواهند بدانند پس از ارسال ایمیل، فرد دریافت کننده ایمیل را باز کرده است یا خیر. با کمک یک افزونه میتوانید این کار را انجام دهید.

در این مطلب آموزش ردگیری ایمیل های ارسال شده در جیمیل را برای شما آماده کرده ایم.

حذف تصاویر از فایل های آفیس به صورت یکجا

حتما با فایل های ورد، اکسل یا پاورپوینت برخورد کرده اید که تصاویر زیادی در آنها درج شده است و میخواهید این تصاویر یا فایل های تصویری را از متن نوشته شده جدا کنید.

یکی از راه های این کار به حذف کردن تصاویر به صورت تکی مبیاشد و لی راهکار ساده تری نیز برای حذف تصاویر به صورت یکجا وجود دارد.

در ادامه مطلب روش حذف تصاویر در فایل های آفیس به صورت یکجا را آموزش خواهیم داد.

آموزش جلوگیری از ارسال ایمیل اشتباه در جیمیل

یک ایمیل مینویسید و میخواهید آن را برای دوستتان ارسال کنید. اما ناگهان به اشتباه آن را برای پدرتان ارسال میکنید.

روشی وجود دارد که میتوانید جلوی این ایمیل را بگیرید.

در این مطلب آموزش جلوگیری از ارسال ایمیل اشتباه در جیمیل را برای شما آماده کرده ایم.

مشاهده درست فایل های آفیس در اندورید

بسیاری از کابران برای مشاهده درست فایل های آفیس مانند ورد در گوشی های اندوریدی خود با مشکل روبرو میشوند.

زیرا ابعاد نوشته با ابعاد صفحه نمایش گوشی تنظیم نبوده و باید مشاهده متن صفحه را اسکرول کنند.

در ادامه مطلب روش مشاهده صحیح فایل های آفیس در اندروید را آموزش خواهیم داد.

مطالب مرتبط