آموزش اینترنت

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

آموزش اینترنت

یادگیری اینترنت امروزه برای همه یک امر بسیار ضروری میباشد و در زندگی روزمره کارایی بسیاری برای افراد دارد. بعد از اتصال کامپیوتر به شبکه اینترنت شما باید کار با اینترنت را یاد بگیرید تا بتوانید در کارهای خود از آن استفاده کنید.

در ادامه مطلب استفاده از اینترنت را آموزش خواهیم داد.

ابتدا نرم افزار اینترنت اکسپلورر را باز کنید تا بتوانیم قسمت های مختلف آن را باهم بشناسیم، برای باز کردن اینترنت اکسپلورر کافیست روی آیکون آن که یک e آبی رنگ میباشد دوبار کلیک کنید.

آیکون میتواند در صفحه اصلی، منوی استارت و یا نوار وضعیت ویندوز وجود داشته باشد.

حال نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر را در مقابلتان میبینید، در شکل زیر قسمت های مختلف این نرم افزار مشخص شده است که در ادامه با هر بخش بیشتر آشنا میشویم.

 

1- این قسمت Adress Bar یا نوار آدرس مرورگر است، اگر آدرسی سایت خاصی را که میدانید کافیست آن را در این قسمت تایپ کرده و روی صفحه کلید (کیبورد) Enter را بزنید ولی اگر آدرس سایت مورد نظر را نمیدانید www.google.com را تایپ کنید تا بتوانید به زبان فارسی دنبال سایت مورد نظرتان بگردید.

2- کلید Refresh برای مواقعی استفاده میشود که مرورگر، سایت وارد شده را باز نکرده است، سایت ناقص باز شده است یا میخواهید تغییراتی را در سایت ببینید، روی آن کلیک کنید تا سایت مجددا از ابتدا بارگذاری شود.

3- گاهی اوقات آدرس سایتی را وارد میکنید ولی قبل از باز شدن آن منصرف میشوید، یا ممکن است مرورگر بخواهد به طور اتوماتیک سایتی را باز کند و شما نمیخواهید این اتفاق بیافتد، در این موارد کلید ضربدر را کلیک کنید.

4- با زدن این کلید پنجره پیش رو Minimize  میشود، یعنی بسته نمیشود ولی به حالت آماده کار به نوار وضعیت پایین ویندوز ( کنار کلید استارت ) منتقل میشود.

5- در این قسمت مانند شکل بالا یک مربع را میبینید و یا شکل دو عدد مربع داخل هم را، با کلیک کردن روی آن پنجره پیش رو تغییر اندازه میدهد، پس اگر میخواهید پنجره مرورگر را به اندازه تمام صفحه بزرگ کنید یا آن را کوچک کنید روی این آیکون کلیک کنید.

6- این آیکون ضربدر برای بستن پنجره مرورگر است، ممکن است شما در یک پنجره مرورگر و در تب های جداگانه سایت های مختلفی را باز کرده باشید، مراقب باشید چرا که با کلیک روی این ضربدر تمام سایت های باز شده بسته میشوند، نه فقط سایتی که پیش رویتان است، پس برای بستن کامل نرم افزار مرورگر اینترنت روی ضربدر کلیک کنید.

7- این قسمت Menu Bar یا نوار برنامه ها نام دارد، با استفاده از گزینه های موجود در این نوار میتوانید سایتی را ذخیره کنید، صفحه را پرینت کنید، تنظیماتی را انجام دهید، نحوه نمایش سایت ها را تغییر دهید.

8- این کلید New Tab نام دارد و برای باز کردن زبانه جدید داخل همین پنجره مرورگر استفاده میشود، با این کلید زمانی که سایت گوگل را باز کرده اید بدون این که آن را ببندید میتوانید سایتی دیگر را در زبانه ای جدید باز کنید و با کلیک کردن روی زبانه ها بین سایت های مختلف به دنبال مطالب مورد نظرتان باشید.

9-  اگر در قسمت های خالی نوار منو یا نوار علاقه مندی ها راست کلیک کنید منویی برایتان باز میشود که به وسیله آن میتوانید تعیین کنید کدام نوارها برایتان نمایش داده شوند و کدام ها نه، مثلا میتوانید تعیین کنید که نوار منو برایتان نمایش داده نشود یا مثلا نوار علاقه مندی ها نمایش داده شود.

10-  نوار ابزار، تقریبا همان کارهایی که در نوار منو انجام میشد را میتوانید با میانبرهایی در این نوار انجام دهید، مثلا به جای این که در نوار منو ابتدا روی File و بعد از آن روی Print کلیک کنید تا صفحه ای از یک سایت چاپ شود میتوانید روی آیکون پرینتر در نوار ابزار کلیک کنید.

11-  جستجوگر مرورگر: در حالت معمول لازم است وارد سایت گوگل، یاهو و یا بینگ شوید و سپس با تایپ مطلبی که دنبال آن هستید در کادر جستجوی آن سایت ها به جستجو در اینترنت بگردید، اما در قسمت جستجوی مرورگر میتوانید مطلب مورد نظر را تایپ کنید و سپس روی ذره بین کلیک کنید تا جستجو سریعا آغاز شود.

12- علاقه مندی ها، با کلیک کردن روی آیکون ستاره میتوانید یک سایت را به علاقه مندی های خود بیافزایید، به این ترتیب هر زمان که روی ستاره کلیک کنید میتوانید لینک سایت های مورد علاقه خود را ببینید.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش مشاهده امتیاز ویندوز 8.1

در ویندوز ویستا و 7 شما به راحتی میتوانید با ورود به مشخصات My Camputer ، امتیاز سیستم خود را مشاده کنید.

اما در ویندوز 8.1 این قابلیت حذف شد.

اما روشی وجود دارد که به راحتی میتوانید به کمک آن امتیاز سیستم خود را مشاهده کنید.

در این مطلب آموزش مشاهده امتیاز ویندوز 8.1 را برای شما آماده کرده ایم.

پیام های تبلیغاتی و جوایز در تلگرام و لاین

به تازگی پیام هایی مبنی بر برنده شدن تبلت و موبایل یا ساعت های اپل برای کاربران تلگرام و لاین ارسال میشود.

اما آیا این پیام ها حقیقی هستند؟

در این مطب پیام های تبلیغاتی و جوایز در تلگرام و لاین را بررسی خواهیم کرد.

آموزش نمایش پسورد های ذخیره شده در Edge Browser

اگر از مرورگر جدید مایکروسافت استفاده میکنید هنگام وارد کردن نام کاربری و رمز عبور از شما برای ذخیره کردن پسورد سوال میشود و در صورتی که پسورد را ذخیره کرده باشید میتوانید در صورت فراموش کردن آن را مجدد نمایش داده تا به خاطر آورید.

در ادامه مطلب روش نمایش پسورد ذخیره شده در مرورگر اج را آموزش خواهیم داد.

3 افزونه پر کاربرد کروم

یکی از قابلیت های خوب در کروم، پشتیبانی از افزونه ها است. شما میتوانید به سادگی افزونه های خوب و پرکاربردی را روی کروم نصب کنید و از آنها لذت ببرید.

 

در این مطلب 3 افزونه پر کاربرد کروم را برای شما آماده کرده ایم.

 


Dayboard
Dayboard سربرگ جدید در مرورگر شما را به یک لیست وظایف تبدیل میکند. این افزونه یک فهرست کارها یا Todo list است که به شما اجازه تمرکز بر روی پنج مورد در طول روز را میدهد. روز خود را با نوشتن مهمترین وظایفی که بایستی تا پایان روز به سرانجام برسانید، شروع کنید. هر بار که یک تب جدید در مرورگر باز میکنید این لیست وظایف را با اولویت‌ بندی که تعیین کرده‌اید، به شما نشان خواهد داد تا به جای گشت و گذار در سایت‌هایی که تمرکزتان بر روی کارها را از بین میبرند، به فکر انجام کارهای کامل نشده بیفتید. با این افزونه میتوانید بر روی مهم‌ترین کارهای روز تمرکز کنید.

همه ما اگر روز خود را بدون انجام دادن کارهایی که باید انجام دهیم، به پایان برسانیم، احساس گناه میکنیم؛ ولی همین که لیست مشخصی از کارهایی که اولویت بالاتری دارند را مدام جلو چشم خود ببینیم، احتمال این که در پایان روز کاری آنها را به سرانجام برسانیم بیشتر میشود. Dayboard دقیقا  همین کار را انجام میدهد و به احتمال زیاد استفاده از آن برای شما و کارایی‌تان مثمر ثمر خواهد بود.

این افزونه بی‌نهایت ساده و کاربردی، همواره گزارشی از 14 روز آخر عملکرد کاربر را به نمایش میگذارد. همین ویژگی جالب به شما امکان میدهد تا دورنمایی از سطح بازدهی در طول هفته داشته و در صورت نیاز به تغییر سبک و روش کار خود اقدام کنید. البته این برنامه هیچگونه تنظیمات اضافه‌ تری در اختیار کاربر قرار نمیدهد، اما توسعه‌ دهندگان وعده آن را داده‌اند. باید دید که چه تنظیماتی مد نظر توسعه‌دهندگان این افزونه است و آیا سادگی استفاده از آن در آینده نیز حفظ خواهد شد یا خیر.

در میان نظرات مختلفِ  کاربران، به این موضوع که این افزونه به اولویت‌بندی و انجام مؤثر کارهای مهم روزانه کمک شایانی کرده، بارها اشاره شده است. به یادآوری وظایف با باز کردن هرسربرگ جدید در مرورگر، در عمل نیز باعث بهبود کارایی افراد شده است. این ویژگی برای افرادی که به راحتی توسط وب‌سایت‌های مختلف مانند فیس‌بوک، توییتر، گوگل پلاس و غیره از انجام وظایف خود غافل میشدند واقعا  مثمر ثمر بوده است. پاسخگویی توسعه‌دهندگان این افزونه نیز مزید بر علت شده تا کاربران هر چه بیشتر از این برنامه راضی باشند. در نهایت، سادگی استفاده از برنامه در کنار کاربردی بودن آن امتیاز بالای 4.52 را برای این افزونه به ارمغان آورده است.

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/dayboard-new-tab-page/kimodcegbhclamjcbifgfaldeengbgij


StayFocusd
پشت کامپیوتر مینشینید و قسم میخورید که این بار به کارتان میچسبید. ولی اوضاع جور دیگری رقم میخورد؛ استاتوس یکی از دوستان در فیس‌بوک به روز شده، شخصی دیگر عکس جدیدی در اینستاگرام گذاشته، فید بک وب‌سایت به روی فیدخوانتان آمده، یا دوستی که حوصله‌ اش سر رفته به فکر گپ زدن با شما در هنگ‌ اوت میفتد.

در نهایت این شما میمانید و کارهای که باید انجام دهید، ولی تاکنون وقت نکرده‌اید. تقصیر آن را گردن وب‌سایت‌هایی به قول معروف حواس‌ پرت‌ کنی مثل توییتر، فیس‌بوک و … میاندازید. ولی راه چاره چیست؟ StayFocusd یک افزونه برای بهره‌وری حداکثری است که میتواند مشکل شما را حل کند. این افزونه با محدود کردن مدت زمانی که میتوانید در وب‌سایت‌های وقت پرکن، هدر دهید شما را به اجبار به سمت انجام کارهایتان هل میدهد. هنگامی که زمان تعیین شده برای هر سایت به پایان رسید، دسترسی شما به آنها مسدود میشود تا روز بعد فرا برسد.

این برنامه به شدت قابل پیکربندی است. شما میتوانید دسترسی به تمامی وب‌سایت‌ها را بعد از به پایان رسیدن زمان مد نظر، مسدود کنید یا این محدودیت را به یک یا چند سایت یا ساب‌دامین تقلیل دهید. تنظیمات StayFocusd گزینه‌های زیادی را برای پیکربندی این افزونه در اختیار شما قرار میدهد.

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/stayfocusd/laankejkbhbdhmipfmgcngdelahlfoji


OneTab
اگر کار شما به ابزار مبتنی بر وب پیوند خورده، احتمالا  اغلب اوقات تعداد زیادی سربرگ باز شده در مرورگر خود دارید. ولی تک‌ تک این سربرگ‌ها فضایی از حافظه اصلی دستگاه شما میگیرند و باعث کند شدن سیستم میشوند. از طرفی ظاهر به هم ریخته‌ای را در نوار بالایی مرورگر ایجاد میکنند. OneTab سعی نموده تا برای حل این مشکل چاره‌ای بیاندیشد. بعد از نصب این افزونه، یک آیکن در نوار منوها ظاهر میشود. زمانی که بر روی این آیکن کلیک میکنید، تمامی سربرگ‌های شما بسته شده و به یک لیست مرتب تبدیل میشوند.

شما در هر زمانی که مایل بودید، هر کدام از سربرگ‌ها را میتوانید فراخوانی کنید. با بسته شدن سربرگ‌ها مقدار زیادی از فضای حافظه اصلی شما آزاد شده و با سرعت بیشتری میتوانید به ادامه کار خود بپردازید، چرا که هم به پردازنده مرکزی خود استراحت داده‌اید و هم بار بزرگی از دوش حافظه اصلی برداشته‌اید. OneTab با بستن سربرگ‌ها به خالی شدن حافظه و افزایش سرعت سیستم کمک شایانی میکند.

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/onetab/chphlpgkkbolifaimnlloiipkdnihall

آموزش از بین بردن ایمیل ارسال شده حتی بعد از گذشت زمان زیاد

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد ایمیلی را برای کسی ارسال کرده باشید و بعدا متوجه شوید نباید آن ایمیل را ارسال میکردید و فکر کنید دیگر کاری نمیتوانید انجام دهید.

در ادامه مطلب روش از بین بردن ایمیل ارسال شده حتی بعد از گذشت زمان را آموزش خواهیم داد.