آموزش فهرست بندی در ورد 2007

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

آموزش فهرست بندی در ورد 2007

اگر از برنامه ورد برای تایپ مقاله یا پایان نامه خود استفاده میکنید حتما برای تایپ فهرست متن خود به دنبال راه های ساده تری میگردید تا بتوانید فهرست مطالب خود را در ورد تایپ کنید.

در ادامه مطلب نحوه اضافه کردن فهرست مطالب در ورد را آموزش خواهیم داد.

در ابتدا باید از سربرگ Home به کادر گروه Paragraph مراجعه کنید و بر روی فلش کوچکی که در گوشه سمت راست پایین این کادر گروه قرار دارد کلیک کنید.

با این انتخاب پنجره ای جدید باز خواهد شد که این پنجره با نام Paragraph شامل تنظیمات مربوط به پاراگراف ها میباشد. از این پنجره به گوشه سمت چپ پایین آن مراجعه کرده و گزینه …Tabs را انتخاب نمایید.

با انتخاب Tabs پنجره کوچک دیگری باز خواهد شد که شامل گزینه هایی برای تنظیمات فهرست نویسی است. این گزینه ها و تغییراتی را که برای فهرست نویسی ایجاد میکنند به صورت زیر میباشند:

Tab Stop Position : توسط این گزینه شما مشخص خواهید کرد که فاصله بین ابتدای خط های فهرست تا انتهای آنها چقدر باشد. مقدار این فاصله بنا به نوع فهرست و اندازه صفحه (کاغذ) در نظر گرفته شده متفاوت است اما معمولا برای کاغذ در سایز A4 به مقدار 15cm و یا 12 (دوازده یا پانزده سانتیمتر) در نظر گرفته میشود.

Alignment : این گزینه برای تراز بندی نوشته های شما استفاده میشود و توسط گزینه های آن میتوانید مکان قرار گیری فهرست در صفحه را مشخص کنید. گزینه های آن به صورت زیر میباشد:

Right : این گزینه برای تراز بندی نوشته ها از سمت راست استفاده شده و نا منظمی خطوط در سمت چپ ایجاد میشود.

Center : این گزینه فهرست نویسی را از وسط نوشته ها تراز بندی میکند.

Left : این گزینه برای تراز بندی نوشته ها در قسمت دوم فهرست (شماره صفحه) از سمت چپ استفاده میشود. با انتخاب و استفاده از این گزینه خطوطی با یک اندازه واحد در طول فهرست خود خواهید داشت. پیشنهاد من به شما استفاده از این گزینه است.

Leader: این قسمت شامل چهار گزینه میباشد که نوع خط بین عنوان و شماره صفحه را از این گزینه میتوانید مشخص کنید. البته استفاده از گزینه None باعث میشود تا هیچ خط، نقطه چین و… دیگری بین عنوان و شماره صفحه قرار نگیرد.

با اعمال تنظیمات مورد نیاز شما برای ساخت فهرست در پنجره بالا، تغییرات آن را تایید کنید (گزینه Set) را انتخاب کنید و به صفحه ورد خود برگردید و اقدام به نوشتن عنوان اول کنید. سپس برای نوشتن شماره صفحه در انتهای خط (فاصله تعیین شده از سمت شما) کلید Tab را از صفحه کلید خود بفشارید. حال ملاحظه میکنید که خط بین عنوان و شماره صفحه کشیده شده و سپس شماره صفحه را وارد کرده و با فشردن کلید Enter به خط بعدی بروید.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش عکسبرداری از صفحه آیفون

میخواهید تصویری از محیط گوشی خود را به دوستتان ارسال کنید و به او چیزی نشان دهید. اما نمیدانید که چگونه از صفحه نمایش خود عکس بگیرید.

عکسبرداری از محیط آیفون بسیار آسان است.

در این مطلب آموزش عکسبرداری از صفحه آیفون را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش بالا بردن سرعت کامپیوتر

شاید از سرعت کامپیوتر خود راضی نباشید و حس کنید که دیگر مانند روز های اولی که ویندوز خود را تازه نصب کرده بودید سیستمتان سریع نیست.

در ادامه مطلب روش هایی برای سرعت بخشیدن به کامپیوتر را آموزش خواهیم داد.

آشنایی با روش رمزگذاری جدید DICEWARE

امروزه انتخاب رمز عبور مناسب یکی از موارد پر اهمیت در دنیای مجازی میباشد. و همیشه باید قویترین و بهترین رمز عبور را انتخاب کرد تا بتوان جلوی هک شدن و یا نفوذ به حساب هایتان گرفته شود.

در ادامه مطلب با روش رمز گذازی DICEWARE آشنا میشوید.

چگونه یک لپ تاپ سالم داشته باشیم

لپ تاپ ها نسبت به کامپیوترهای خانگی بسیار حساس تر هستند و شما همیشه باید مراقب آنها باشید.

شما با انجام چند نکته بسیار ریز میتوانید همیشه لپ تاپ خود را سرحال نگه دارید.

در این مطلب خواهیم گفت که چگونه یک لپ تاپ سالم داشته باشیم.

معرفی کلید های میانبر ویندوز 8

کاربرانی که میخواهند به صورت حرفه ای از ویندوز استفاده کنند سعی میکنند کلیدهای میانبر را به خوبی فرا بگیرند.

شما با استفاده از کلید های میانبر میتوانید به سرعت کارهای خود را انجام دهید و دیگر نیاز نیست برای هر کاری از موس استفاده کنید.

در این مطلب به معرفی کلید های میانبر ویندوز 8 میپردازیم.

مطالب مرتبط