آموزش تغییر ظاهر پروفایل فیس بوک

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

آموزش تغییر ظاهر پروفایل فیس بوک

محیط فیسبوک دارای تم آبی رنگی است که هر چند سال یکبار تغییرات کلی میکنید. اما شما قابلیت شخصی سازی این تم را ندارید و تم کاملا ثابت است.

اما شما میتوانید محیط فیسبوک را برای خودتان تغییر دهید. در این مطلب آموزش تغییر ظاهر پروفایل فیسبوک را برای شما آماده کرده ایم.

انتخاب اول: پلاگین مرورگر Yontoo Layers
شما می توانید از افزونه یا پلاگین Yontoo Layers از PageRage برای تغییر طرح گرافیکی پروفایل فیسبوک خود استفاده نمایید. تغییرات را می توان به همه صفحات خود یا تنها به صفحه پروفایل خود اعمال کنید. به طور طبیعی، تغییرات تنها برای شما قابل دیدن خواهد بود.
PageRage با فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر سازگار است. زمانی که شروع به دانلود افزونه می کنید مراقب باشید، چرا که کلیه پنجره ها و زبانه های مرورگر را که بازند، بدون درخواست از شما برای تایید چنین کاری می بندد.
هنگامی که افزونه مرورگر نصب شد، می توانید سری به وب سایت PageRage زده و طرح بندی های رایگان ارائه شده را امتحان کنید. هنگامی که سبکی را که دوست دارید پیدا کردید، تصمیم می گیرید که آیا آن را به همه صفحات اعمال کنید یا تنها روی پروفایل جلوه ظاهری اعمال شود و با کلیک روی Select This Layout در سمت راست پایین آن را  به عنوان سبک جدید صفحات فیسبوک خود انتخاب می کنید.

 

انتخاب دوم: طرح رنگی خودکار برای اسکریپت Greasemonkey فیسبوک
اگر فایرفاکس مرورگر استاندارد شماست و اگر قبلا از Greasemonkey استفاده کرده باشید، طرح رنگ خودکار (Auto-Colorizer) برای اسکریپت فیسبوک را امتحان کنید. البته نمی توانید عکس های پس زمینه اضافه کنید، اما حداقل می توانید طرح رنگ صفحه را به طرح دلخواه تغییر دهید. باز هم، این تغییرات تنها برای شما قابل دیدن خواهد بود نه بازدید کنندگان از صفحه شما.
احتمالا این راه، ساده ترین روش به منظور سفارشی کردن صفحه پروفایل فیسبوک خود و کسب نتایج زیبا و متفاوت می باشد.

 

انتخاب سوم : افزونه شیک برای فایرفاکس / افزونه شیک برای کروم
این روشی است که تنها در مرورگرهای فایرفاکس و کروم جواب می دهد. در این روش افزونه ای روی مرورگر رایانه خود نصب می کنیم که اجازه اعمال پوسته های سفارشی و تم ها را نه تنها بر روی فیسبوک، که همچنین بر روی گوگل، یوتیوب، اورکات، و بسیاری دیگر می دهد. کافیست این افزونه را نصب کرده، سپس در سبک های موجود گشتی زده و با یکی که می پسندیم ظاهر جدیدی را شروع کنیم.
توجه داشته باشید که شما می توانید مرحله نصب افزونه را در صورتی که پیش از این Greasemonkey را اجرا می کرده اید رد کنید. چرا که سبک ها را می توان به عنوان یک اسکریپت کاربری Greasemonkey نصب کرد.

مراقب الگوهای ارایه شده از سوی سایت Userstyles باشید. بسیاری از آنها منسوخ شده و دیگر مناسب طرح فعلی فیسبوک نیستند. با این وجود ممکن است به الگوهایی هم برخورد کنید که به روز شده و متناسب با سلیقه و روحیه شما هستند و آنها را به عنوان طرح فیسبوک برگزینید.

 

انتخاب های دیگر
اگر کمی به جستجو در فضای وب بپردازید، حداقل به دو روش دیگر برای سفارشی کردن فیسبوک پیدا خواهید کرد. عنوان مثال اصطلاحات فیسبوک (Facebook Expressions) و روش Chameleon Tom . روش اول توسط اداره کنندگان فیسبوک ممنوع شد و دومی باعث (هشدار  تبلیغ افزار/ ویروس) توسط آنتی ویروس هنگامی که در تلاش برای دانلود افزونه هستید می گردد.

 

نتیجه گیری
در مجموع و با تمام این حرف ها، سفارشی کردن ظاهر پروفایل فیسبوک نه تنها امکان پذیر است بلکه بسیار هم آسان است. متاسفانه، در اکثر روش های تغییر ظاهر، تنها کسی که قرار است از تغییر لذت ببرد تنها خود شما خواهید بود و نه دوستان و اقوامتان.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش پشتیبان گیری از رجیستری ویندوز

کاربران حرفه ای ویندوز، تغییرات مختلفی در رجیستری ایجاد میکنند که این تغییرات باعث شخصی تر شدن عملکرد ویندوز برای آنها میشود.

اما همیشه قبل از اعمال این تغییرات باید یک نسخه پشتیبان از رجیستری داشته باسید تا در صورت خرابی ویندوز بتوانید آن را سریع به حالت قبل بازگردانید.

در این مطلب آموزش پشتیبان گیری از رجیستری ویندوز را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10 با استفاده از رجیستری

ویندوز 10 که جدیدترین ویندوز مایکروسافت به شمار میاید دارای ویژگی های بسیاری است و معایبی نیز دارد. یکی از معایب آن که البته نمیتوان دقیقا به آن عیب گفت، دانلود اتوماتیک آپدیت های ویندوز است که چون در ایران اینترنت کاربران دارای محدودیت حجمی میباشد این ویژگی ویندوز 10 برایشان کمی گران تمام میشود و به دنبال راهی برای غیر فعال کردن آن هستند.

در ادامه مطلب روش غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 10 از طریق رجیستری را آموزش خواهیم داد.

آموزش تغییر ظاهر Alt + Tab به حالت کلاسیک در ویندوز 10

ویندوز 10 تغییرات بسیار زیادی کرده است که یکی از این تغییرات صفحه مربوط به کلید های ترکیبی Alt + Tab است.

اما اگر با حالت کلاسیک این صفحه راحت تر هستید میتوانید آن را تغییر دهید.

در این مطلب آموزش تغییر ظاهر Alt + Tab به حالت کلاسیک در ویندوز 10 را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش تبدیل پروفایل فیسبوک به پیج

پروفایل فیسبوک برای دوستان یا دیگران عمومی میباشد و میتوانید مطالب خود را به اشتراک بگذارید. افراد مشهور میتوانند پروفایل خود را به پیج تبدیل کنند.

در ادامه مطلب روش تبدیل پروفایل فیسبوک به پیج را آموزش خواهیم داد.

آموزش صحیح تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ

یکی از مشکلات کاربران برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ خود نحوه صحیح آن است. چطور میتوان بدون آسیب رساندن به صفحه نمایش آن را به خوبی تمیز کرد.

در ادامه مطلب روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ را آموزش خواهیم داد.

مطالب مرتبط