بازگشت ویروس Stagefright در اندروید

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

بازگشت ویروس Stagefright در اندروید

گوشی های هوشمند اندروید نیز مانند ویندوز های کامپیوتر مورد توجه و علاقه هکرها قرار دارند و همیشه سعی در نفوذ به سیستم عامل این گوشی ها داشته اند.

در ادامه شما را با نقص امنیتی جدید در اندروید آشنا خواهیم کرد.

Zimperium همان تیم متشکل از متخصصان امنیت موبایل، که در ماه جولای باگ امنیتی Stagefright را کشف کردند، به تازگی از وجود یک نقص امنیتی دیگر در کتابخانه چند رسانه ای اندروید خبر داده اند. اعلام این خبر بار دیگر باعث نگرانی کاربران اندروید شده است.

در سه ماهی که از کشف اولین باگ Stagefright گذشت، گوگل تمام تلاش خود را برای ارائه وصله امنیتی به موقع انجام داد. اما از آنجایی که پیاده سازی این وصله یا پچ بر عهده تولیدکنندگان بود و در بسیاری از مناطق، این اپراتورها بودند که میبایست وصله ها به را به گوشی مخاطبان ارسال میکردند، بسیاری از اسمارت فون ها، به خصوص مدل های رده پایین، همچنان در معرض آسیب پذیری از سوی باگ اولیه Stagefright قرار دارند.

در آسیب پذیری اولیه Stagefright ، هکرها میتوانستند از طریق ارسال یک MMS حاوی ویدیوی مخرب، کنترل دستگاه را در دست بگیرند. اکنون Zimperium راه جدیدی برای هک دستگاه های اندرویدی کشف کرده است. این بار میتوان از طریق ارسال فایل صوتی مخرب در فرمت های MP3 یا Mp4 ، اسمارت فون اندرویدی را هک کرد.

بار دیگر مشکل در نحوه پیش نمایش فایل های چند رسانه ای است که اندروید با آنها مواجه میشود. به طور مثال، اگر شما از وب سایتی بازدید کنید که حاوی فایل مخرب است، سیستم عامل سعی در پیش نمایش فایل خواهد داشت و در این صورت است که دستگاه شما آلوده خواهد شد. از آنجایی که تعداد گسترده ای از دستگاه های اندرویدی همین عملکرد را دارند، محدودیتی برای این آسیب پذیری وجود ندارد. محققان Zimperium اعلام کرده اند که حدود 950 میلیون دستگاه اندرویدی در معرض آسیب پذیری جدید قرار دارند.

به نظر گوگل قبل از Zimperium از این نقص امنیتی با خبر شده و اقدام به ارائه یک پچ به همراه آپدیت امنیتی ماه اکتبر کرده است. دستگاه های نکسوس گوگل این آپدیت را در 5 اکتبر دریافت خواهند کرد.

Zimperium اعلام کرده که هنوز مشخص نیست تاکنون میزان سوء استفاده از این حفره امنیتی در چه حد بوده است. اما به هر حال نگرانی از بین نمیرود.

جستجو

مهمترین مطالب

جلوگیری از هک مودم وایرلس

اینترنت به بخش بسیار مهمی از زندگی انسان های امروزی تبدیل شده است. شما برای اتصال به اینترنت چند روش دارید. یکی از روش های اصلی اتصال به مودم وایرلس است. از طریق مودم وایرلس میتوانید بدون کابل و از طریق چندین دستگاه به اینترنت متصل شوید.

اما این اتصال آسان دردسر هایی نیز دارد. برای مثال مهمانی به منزل شما می آید و از شما درخواست رمز مودم را میکند. دادن رمز مودم یعنی استفاده آن شخص از اینترنت شما و مصرف ترافیک شما. قطعا برای شما سخت است که رمز را به او ندهید.

در این مطلب روشی به شما آموزش میدهیم که به کمک آن با خیال راحت میتوانید رمز خود را به دوستانتان بدهید، اما آن ها نمیتوانند از اینترنت شما استفاده کنند.

اشتباهات رایج در استفاده از تردمیل

تردمیل یکی از وسایل ورزشی پر طرفدار است. کم تحرکی انسان ها و نداشتن علاقه به قدم زدن در فضای باز و همچنین آسان بودن استفاده از تردمیل باعث شده تا این وسیله ورزشی به باشگاه ها و خانه ها راه یابد.

اما این آسان بودن در استفاده به این معنی نیست که شما نمیتوانید روی این وسیله به خود صدمه وارد کنید. با انجام کارهای اشتباه روی تردمیل ممکن است صدمات جبران ناپذیری به خود وارد کنید.

در این مطلب اشتباهات رایج در استفاده از تردمیل را بازگو خواهیم کرد.

اطلاعات کامل در مورد ربات های تلگرام

تلگرام در حال حاضر برترین نرم افزار ارتباطی در کشور ما است. این نرم افزار به دلیل سرعت و امکانات بسیار خوبی که دارد کاربران زیادی را جذب خود کرده است.

یکی از این امکانات که جدیدا به تلگرام اضافه شده است، ربات های تلگرام است.

در این مطلب اطلاعات کاملی در مورد ربات های تلگرام به شما خواهیم داد..

آموزش کاهش مصرف باتری در نرم افزار گوگل مپ

 

گوگل مپ برترین نرم افزار مسیر یابی اندروید است. اما این نرم افزار در پس زمینه باتری بسیار زیادی مصرف میکند.چگونه میتوان مصرف باتری این نرم افزار را کاهش داد؟

در این مطلب آموزش کاهش مصرف باتری در نرم افزار گوگل مپ را برای شما آماده کرده ایم.

علت های دیر شارژ شدن گوشی های اندرویدی

بعضی از کاربران گوشی های اندوریدی از مدت زمان زیاد شارژ شدن گوشی ها ر خود ناراضی هستند و همیشه به دنبال علت این اتفاق هستند.

در ادامه مطلب چند علت دیر شارژ شدن گوشی های اندوریدی را توضیح خواهیم داد.

مطالب مرتبط