بازگشت ویروس Stagefright در اندروید

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

بازگشت ویروس Stagefright در اندروید

گوشی های هوشمند اندروید نیز مانند ویندوز های کامپیوتر مورد توجه و علاقه هکرها قرار دارند و همیشه سعی در نفوذ به سیستم عامل این گوشی ها داشته اند.

در ادامه شما را با نقص امنیتی جدید در اندروید آشنا خواهیم کرد.

Zimperium همان تیم متشکل از متخصصان امنیت موبایل، که در ماه جولای باگ امنیتی Stagefright را کشف کردند، به تازگی از وجود یک نقص امنیتی دیگر در کتابخانه چند رسانه ای اندروید خبر داده اند. اعلام این خبر بار دیگر باعث نگرانی کاربران اندروید شده است.

در سه ماهی که از کشف اولین باگ Stagefright گذشت، گوگل تمام تلاش خود را برای ارائه وصله امنیتی به موقع انجام داد. اما از آنجایی که پیاده سازی این وصله یا پچ بر عهده تولیدکنندگان بود و در بسیاری از مناطق، این اپراتورها بودند که میبایست وصله ها به را به گوشی مخاطبان ارسال میکردند، بسیاری از اسمارت فون ها، به خصوص مدل های رده پایین، همچنان در معرض آسیب پذیری از سوی باگ اولیه Stagefright قرار دارند.

در آسیب پذیری اولیه Stagefright ، هکرها میتوانستند از طریق ارسال یک MMS حاوی ویدیوی مخرب، کنترل دستگاه را در دست بگیرند. اکنون Zimperium راه جدیدی برای هک دستگاه های اندرویدی کشف کرده است. این بار میتوان از طریق ارسال فایل صوتی مخرب در فرمت های MP3 یا Mp4 ، اسمارت فون اندرویدی را هک کرد.

بار دیگر مشکل در نحوه پیش نمایش فایل های چند رسانه ای است که اندروید با آنها مواجه میشود. به طور مثال، اگر شما از وب سایتی بازدید کنید که حاوی فایل مخرب است، سیستم عامل سعی در پیش نمایش فایل خواهد داشت و در این صورت است که دستگاه شما آلوده خواهد شد. از آنجایی که تعداد گسترده ای از دستگاه های اندرویدی همین عملکرد را دارند، محدودیتی برای این آسیب پذیری وجود ندارد. محققان Zimperium اعلام کرده اند که حدود 950 میلیون دستگاه اندرویدی در معرض آسیب پذیری جدید قرار دارند.

به نظر گوگل قبل از Zimperium از این نقص امنیتی با خبر شده و اقدام به ارائه یک پچ به همراه آپدیت امنیتی ماه اکتبر کرده است. دستگاه های نکسوس گوگل این آپدیت را در 5 اکتبر دریافت خواهند کرد.

Zimperium اعلام کرده که هنوز مشخص نیست تاکنون میزان سوء استفاده از این حفره امنیتی در چه حد بوده است. اما به هر حال نگرانی از بین نمیرود.

جستجو

مهمترین مطالب

نکاتی در مورد امنیت اطلاعات در کامپیوتر

یکی از اصلی ترین خطرهای امروزی در کامپیوتر ها، خطر هک شدن است. شما باید همیشه خود را در برابر هکرها آماده کنید.

مقابله با هکرها کار بسیار آسانی است. با انجام نکات ریز، همیشه میتوانید خود را در برابر هکرها در امان نگاه دارید.

در این مطلب نکاتی در مورد امنیت اطلاعات در کامپیوتر را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش ساخت گروه ضد اسپم در تلگرام

گروه های تلگرام این روز ها طرفداران بسیاری دارد و به تعداد آنها هر روز اضافه میشود. با وجود ربات ها ممکن است گروه ها پر شود از پیغام های اسپم و باعث آزار کاربران شود.

در ادامه مطلب روش ساخت گروه ضد اسپم در تلگرام را آموزش خواهیم داد.

آموزش تبدیل ویدیو به MP3 بصورت آنلاین

شاید ویدیو هایی باشند که بخواهید تنها به صدای آنها گوش کنید و نیازی به تصویر آنها ندارید. شما میتوانید با استفاده از نرم افزار های تبدیل ویدیو به صوت، اینکار را انجام دهید. اما شاید نیاز به نرم افزار نداشته باشید و بخواهید اینکار را تنها یکبار و بصورت سریع انجام دهید. در اینصورت میتوانید روش آنلاین را انتخاب کنید.

در این مطلب آموزش تبدیل ویدیو به MP3 بصورت آنلاین را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش ثبت نام در سایت هایی که نیاز به تایید با SMS دارند

بعضی از سایت های اینترنتی برای ثبت نام در آنها احتیاج دارند تا تایید ثبت نام را به وسیله کدی که با SMS برایتان ارسال میکنند انجام دهید. در این سایت ها ممکن است کشور ایران پشتیبانی نشود و یا فقط مخصوص کشور خاصی باشد.

در ادامه مطلب روش ثبت نام در سایت هایی که نیاز به تاییدیه با SMS دارند را آموزش خواهیم داد.

برای این کار کافی است  به سایت های زیر مراجعه کنید:


receivefreesms.com

freeonlinephone.org

receivesmsonline.net


تعداد زیادی شماره از کشورهای مختلف در این سایت ها وجود دارد که میتوانید از هر کدام به دلخواه استفاده کنید. بعد از اینکه سایت مربوطه به شماره ای که در ثبت نام وار کردید پیامک ارسال کرد، کافی است به قسمت Read Received SMS همان شماره رفته و پیامک را مشاهده کنید.

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار فایل در تلگرام

زمانی که فردی در تلگرام یک فایل برای شما ارسال میکند، نرم افزار به صورت خودکار آن را دانلود میکند.

اما شاید به دلایلی بخواهید این دانلود را قطع کنید.

در این مطلب آموزش جلوگیری از دانلود خودکار فایل در تلگرام را برای شما آماده کرده ایم.

مطالب مرتبط