بازگشت ویروس Stagefright در اندروید

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

بازگشت ویروس Stagefright در اندروید

گوشی های هوشمند اندروید نیز مانند ویندوز های کامپیوتر مورد توجه و علاقه هکرها قرار دارند و همیشه سعی در نفوذ به سیستم عامل این گوشی ها داشته اند.

در ادامه شما را با نقص امنیتی جدید در اندروید آشنا خواهیم کرد.

Zimperium همان تیم متشکل از متخصصان امنیت موبایل، که در ماه جولای باگ امنیتی Stagefright را کشف کردند، به تازگی از وجود یک نقص امنیتی دیگر در کتابخانه چند رسانه ای اندروید خبر داده اند. اعلام این خبر بار دیگر باعث نگرانی کاربران اندروید شده است.

در سه ماهی که از کشف اولین باگ Stagefright گذشت، گوگل تمام تلاش خود را برای ارائه وصله امنیتی به موقع انجام داد. اما از آنجایی که پیاده سازی این وصله یا پچ بر عهده تولیدکنندگان بود و در بسیاری از مناطق، این اپراتورها بودند که میبایست وصله ها به را به گوشی مخاطبان ارسال میکردند، بسیاری از اسمارت فون ها، به خصوص مدل های رده پایین، همچنان در معرض آسیب پذیری از سوی باگ اولیه Stagefright قرار دارند.

در آسیب پذیری اولیه Stagefright ، هکرها میتوانستند از طریق ارسال یک MMS حاوی ویدیوی مخرب، کنترل دستگاه را در دست بگیرند. اکنون Zimperium راه جدیدی برای هک دستگاه های اندرویدی کشف کرده است. این بار میتوان از طریق ارسال فایل صوتی مخرب در فرمت های MP3 یا Mp4 ، اسمارت فون اندرویدی را هک کرد.

بار دیگر مشکل در نحوه پیش نمایش فایل های چند رسانه ای است که اندروید با آنها مواجه میشود. به طور مثال، اگر شما از وب سایتی بازدید کنید که حاوی فایل مخرب است، سیستم عامل سعی در پیش نمایش فایل خواهد داشت و در این صورت است که دستگاه شما آلوده خواهد شد. از آنجایی که تعداد گسترده ای از دستگاه های اندرویدی همین عملکرد را دارند، محدودیتی برای این آسیب پذیری وجود ندارد. محققان Zimperium اعلام کرده اند که حدود 950 میلیون دستگاه اندرویدی در معرض آسیب پذیری جدید قرار دارند.

به نظر گوگل قبل از Zimperium از این نقص امنیتی با خبر شده و اقدام به ارائه یک پچ به همراه آپدیت امنیتی ماه اکتبر کرده است. دستگاه های نکسوس گوگل این آپدیت را در 5 اکتبر دریافت خواهند کرد.

Zimperium اعلام کرده که هنوز مشخص نیست تاکنون میزان سوء استفاده از این حفره امنیتی در چه حد بوده است. اما به هر حال نگرانی از بین نمیرود.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش تایم لپس در آیفون

تایم لپس نوعی فیلم برداری است که در آن فیلم با سرعت بسیار بالا پخش میشود. برای مثال میتوانید از طلوع خورشید فیلم بگیرید و سپس آن را با سرعت بسیار بالا و در عرض چند ثانیه مشاهده کنید.

این قابلیت در iOS 8 نیز قرار داده شده.

در این مطلب آموزش تایم لپس در آیفون را برای شما قرار داده ایم.

آموزش دسترسی به Private Browsing در اندروید

در مرورگر کروم شما میتوانید صفحات اینترنت را طوری باز کنید که هیچ قابلیت ردگیری در آن وجود نداشته باشد و این جستجوی شما در هیچ کجا ثبت نشود. به اینکار Private Browsing میگویند.

در این مطلب آموزش دسترسی به Private Browsing در اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش جلوگیری از دسترسی خودکار نرم افزار ها به اینترنت در اندروید

امروزه بیشتر نرم افزار های موبایل، برای کارایی بهتر نیازمند اینترنت هستند. نرم افزارهای بسیار زیادی هستند که برای کار، نیاز به اینترنت دارند. اما نرم افزار هایی هستند که بدون اینترنت نیز کار میکنند و شما نیاز ندارید همیشه این نرم افزار ها را به اینترنت متصل کنید.

شما میتوانید دسترسی این نرم افزار ها را به اینترنت محدود به زمان هایی کنید که نرم افزار باز است. با این کار، در صورت بسته بودن نرم افزار، اینترنتی به آن داده نخواهد شد.

در این مطلب آموزش جلوگیری از دسترسی خودکار نرم افزار ها به اینترنت در اندروید برای شما آماده کرده ایم.

علت گرم شدن گلکسی اس 6 و راه حل آن

گوشی های گلکسی اس 6 سامسونگ هنگامی که به بازار وارد شدند و از استقبال خوبی برخوردارند. یکی از مشکلاتی که برخی کاربران از آن شکایت دارند گرم شدن بیش از اندازه این گوشی ها است.

در ادامه مطلب علت گرم شدن اس 6 و روش حل این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

رایج ترین خطاها در هنگام اجرای بازی

بازی های کامپیوتری به یکی از اصلی ترین تفریح ها در کودکان، نوجوانان و جوانان تبدیل شده است. قطعا شما هم حداقل یکبار از این بازی ها استفاده کرده اید و لذت انجام یک بازی خوب را چشیده اید.

یکی از اتفاقات ناخوش آیند در بازی ها، اجرا نشدن آن هاست. قطعا زمانی که در هنگام اجرای بازی با ارور مواجه میشوید بسیار ناراحت میشوید.

اما بیشتر این ارور ها قابل حل هستند.

در این مطلب شما را با این مشکلات آشنا میکنیم و روش حل آن ها را توضیح میدهیم.

مطالب مرتبط