آموزش ضد هک

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

آموزش ضد هک

نفوذ به سیستم کامپیوتری دیگران بدون اجازه را اصطلاحا هک میگویند. شاید شما فکر کنید که سیستمتان از نظر امنیت در سطح بالایی قرار دارد ولی در صورت رعایت نکردن بعضی نکات کوچک میتوانید مورد حمله یک هکر قرار گرفته و اطلاعات خود را از دست بدهید.

در ادامه مطلب نکاتی برای جلوگیری از هک شدن را آموزش خواهیم داد.

از کلمات عبور ساده استفاده نکنید مانند:  123789

کلمات عبور را حداقل 8 کاراکتری انتخاب کنید و هر چه تعداد کاراکتر ها بیشتر باشد بهتر است، از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و علامت ها استفاده کنید.

مانند: AaSwr”k’5

کلمات عبور را در کامپیوتر خود نگه داری نکنید بهتر است به خاطر بسپارید.

همیشه برای ورود به سایت های خود از کامپیوتر شخصی استفاده کنید و به هیچ عنوان از کامپیوتر های عمومی مانند کافی نت و.... استفاده نکنید چون به راحتی امکان جاسوسی رمز عبور توسط نرم افزارهای مخفی هست.

در موارد ضروری گزینه به یاد سپردن یا ذخیره کلمه عبور را علامت نزنید و پس از اتمام کار History و Cookie های مرورگر را حذف نمایید، هر چند امکان جاسوسی باز هم وجود دارد.

حداکثر هر شش ماه کلمه عبور خود را تغییر دهید.

در صورتی که کلمه عبور خود را برای رفع مشکلاتی به مدیر فنی سایت یا مدیریت هاست یا غیره اعلام کردید در پایان کار حتما کلمه عبور را تغییر دهید.

به هیچ کس اعتماد نکنید! حتی صمیمیترین دوستان، قدیمی ترین همکلاسی، خوش برخورد ترین فامیل و برادر و خواهر شما، این را به خاطر بسپارید.

به هیچ عنوان نرم افزار ناشناس در سیستم نصب نکنید چون ممکن است بد افزار جاسوسی داشته باشند و همچنین کرک و Path ناشناس را در سیستم نگه داری نکنید.

همیشه برای ورود به مدیریت سایت یا هاست از دیوار آتش قدرتمند و آنتی ویروس بروز استفاده کنید.

از سیستم های ارتباط آنلاین در صورت امکان استفاده نکنید چون طرف یا سرور مقابل امکان دارد به همراه فایل ها بد افزار هم ارسال کند.

در وب سایت ها و وبلاگ ها به هیچ عنوان روی تبلیغات مشکوک کلیک نکنید این عمل مانند دانلود بد افزار میباشد و باعث دزدین اطلاعات شما و در نتیجه هک میشود.

از باز کردن ایمیل های ناشناس حاوی فایل پیوست یا تصویر خودداری کنید به هیچ عنوان فایل پیوست شده و تصاویر را دانلود و اجرا نکنید چون امکان دارد آلوده باشند، حتی عکس.

همیشه 2 آدرس پست الکترونیک داشته باشید یکی عمومی، برای ثبت نام در سایت های دیگر و دیگری برای سایت خود. به هیچ عنوان از آدرس ایمیلی که در وب سایت هایتان به عنوان آدرس ایمیل مدیریت استفاده کرده اید برای ثبت نام در وب سایت های دیگر استفاده نکنید.

حدالامکان از افزودن مدیران بیشتر به وب سایت خودداری کنید و دسترسی آن ها را محدود کنید هر چند آشنا باشد.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش باز کردن سریع سایت ها

گاهی اوقات کاربران با مشکل کند باز شدن سایت ها مواجه میشوند و میخواهند سرعت لود سایت برایشان سریع تر باشد. البته با اینکه سرعت لود شدن سایت نسبت مستقیمی با سرعت اینترنت شما دارد ولی میتوان کارهایی را انجام داد تا بتوان یک سایت را سریع تر باز کرد.

در ادامه مطلب روش باز کردن سریع تر سایت ها را آموزش خواهیم داد.

ترفندهایی برای سریع تایپ کردن

ابزار ارتباطی اصلی برای تبدیل نوشته به فایل کامپیوتری، کیبورد است. شما برای اینکه یک متن را به فایل Text تبدیل کنید باید آن را تایپ کنید.

تایپ کردن در ابتدا بسیار سخت و قطعا در ابتدا سرعت مناسبی در آن ندارید. اما پس از مدتی کار با کیبورد و همچنین توجه کردن به نکات مهمی برای تایپ، میتوانید سرعت خود را افزایش دهید.

در این مطلب ترفندهایی برای سریع تایپ کردن را بازگو خواهیم کرد.

آموزش تغییر زمان خاموش شدن صفحه نمایش در گوشی های اندروید

گوشی های هوشمند به گونه ای تنظیم شده اند تا بتوانید زمان خاموش شدن صفحه نمایش خود را جهت کمتر کردن مصرف باتری تنظیم کنید.

در ادامه مطلب روش تغییر زمان خاموش شدن صفحه نمایش گوشی های اندرویدی را آموزش خواهیم داد.

آموزش استفاده از قابلیت Motion Gesture سامسونگ در گوشی های اندوریدی

قابلیت Motion Gesture در گوشی های سامسونگ این امکان را به کاربران خواهد تا با تکان دادن گوشی و یا حرکات دست بر روی گوشی خود کنترل داشته باشند و اعمال خاصی را انجام دهند.

در ادامه مطلب روش استفاده از قابلیت Motion Gesture سامسونگ در سایر گوشی های اندرویدی را آموزش خواهیم داد.

آموزش حذف ارور One Time Setup در بلو استکس

در نرم افزار شبیه ساز اندروید بلو استکس هر چند لحظه یکبار یک ارور به نمایش در میاید که از شما میخواهد مراحلی را دنبال کنید. این ارور بسیار آزار دهنده است و شما را اذیت میکند. شما به سادگی میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

در این مطلب آموزش حذف ارور One Time Setup در بلو استکس را برای شما آماده کرده ایم.

مطالب مرتبط