آموزش ضد هک

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

آموزش ضد هک

نفوذ به سیستم کامپیوتری دیگران بدون اجازه را اصطلاحا هک میگویند. شاید شما فکر کنید که سیستمتان از نظر امنیت در سطح بالایی قرار دارد ولی در صورت رعایت نکردن بعضی نکات کوچک میتوانید مورد حمله یک هکر قرار گرفته و اطلاعات خود را از دست بدهید.

در ادامه مطلب نکاتی برای جلوگیری از هک شدن را آموزش خواهیم داد.

از کلمات عبور ساده استفاده نکنید مانند:  123789

کلمات عبور را حداقل 8 کاراکتری انتخاب کنید و هر چه تعداد کاراکتر ها بیشتر باشد بهتر است، از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و علامت ها استفاده کنید.

مانند: AaSwr”k’5

کلمات عبور را در کامپیوتر خود نگه داری نکنید بهتر است به خاطر بسپارید.

همیشه برای ورود به سایت های خود از کامپیوتر شخصی استفاده کنید و به هیچ عنوان از کامپیوتر های عمومی مانند کافی نت و.... استفاده نکنید چون به راحتی امکان جاسوسی رمز عبور توسط نرم افزارهای مخفی هست.

در موارد ضروری گزینه به یاد سپردن یا ذخیره کلمه عبور را علامت نزنید و پس از اتمام کار History و Cookie های مرورگر را حذف نمایید، هر چند امکان جاسوسی باز هم وجود دارد.

حداکثر هر شش ماه کلمه عبور خود را تغییر دهید.

در صورتی که کلمه عبور خود را برای رفع مشکلاتی به مدیر فنی سایت یا مدیریت هاست یا غیره اعلام کردید در پایان کار حتما کلمه عبور را تغییر دهید.

به هیچ کس اعتماد نکنید! حتی صمیمیترین دوستان، قدیمی ترین همکلاسی، خوش برخورد ترین فامیل و برادر و خواهر شما، این را به خاطر بسپارید.

به هیچ عنوان نرم افزار ناشناس در سیستم نصب نکنید چون ممکن است بد افزار جاسوسی داشته باشند و همچنین کرک و Path ناشناس را در سیستم نگه داری نکنید.

همیشه برای ورود به مدیریت سایت یا هاست از دیوار آتش قدرتمند و آنتی ویروس بروز استفاده کنید.

از سیستم های ارتباط آنلاین در صورت امکان استفاده نکنید چون طرف یا سرور مقابل امکان دارد به همراه فایل ها بد افزار هم ارسال کند.

در وب سایت ها و وبلاگ ها به هیچ عنوان روی تبلیغات مشکوک کلیک نکنید این عمل مانند دانلود بد افزار میباشد و باعث دزدین اطلاعات شما و در نتیجه هک میشود.

از باز کردن ایمیل های ناشناس حاوی فایل پیوست یا تصویر خودداری کنید به هیچ عنوان فایل پیوست شده و تصاویر را دانلود و اجرا نکنید چون امکان دارد آلوده باشند، حتی عکس.

همیشه 2 آدرس پست الکترونیک داشته باشید یکی عمومی، برای ثبت نام در سایت های دیگر و دیگری برای سایت خود. به هیچ عنوان از آدرس ایمیلی که در وب سایت هایتان به عنوان آدرس ایمیل مدیریت استفاده کرده اید برای ثبت نام در وب سایت های دیگر استفاده نکنید.

حدالامکان از افزودن مدیران بیشتر به وب سایت خودداری کنید و دسترسی آن ها را محدود کنید هر چند آشنا باشد.

جستجو

مهمترین مطالب

قرار دادن Trash در دسکتاپ Ubuntu

در سیستم عامل لینوکس سطل آشغال یا همان Trash در صفحه اصلی وجود ندارد. این مشکلی است که بسیاری از کاربران لینوکس با آن داردند. اما روشی وجود دارد که در آن میتوانید سطل زباله را به صفحه اصلی بازگردانید.

در این مطلب آموزش قرار دادن Trash روی دسکتاپ Ubuntu را برای شما آماده کرده ایم.

نکات امنیتی برای استفاده از موبایل بانک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی کارهای بانکی نیز با استفاده از اینترنت و کامپیوتر انجام میشوند. نرم افزار های بانک برای موبایل نیز تولید شده اند و میتوان با استفاده از آنها از خدمات متنوع بانک ها استفاده کرد.

در ادامه مطلب چند نکته امنیتی برای استفاده از موبایل بانک ها ارائه خواهیم کرد.

بایوس چیست و چه نقشی در کامپیوتر دارد(بخش اول)

بایوس نام یکی از قطعات یا چیپ های سخت افزاری در کامپیوتر است که اگر در حد نیمه حرفه ای با کامپیوتر خود کار میکنید لازم است که اطلاعاتی در مورد این قطعه داشته باشید.

در این مطلب بایوس را معرفی کرده و نفش آن را در سیستم میگوییم.

آموزش بستن کامل یک نرم افزار در مک

سیستم عامل مک با ویندوز تفاوت های فراوانی دارد. برای مثال زمانی که در ویندوز روی علامت ضربدر کلیک میکنید، نرم افزار به صورت کامل بسته میشود. اما در مک به اینصورت نیست و شما باید این نزم افزار را به صورت کامل ببندید تا سرعت سیستم شما را کم نکند.

در این مطلب آموزش بستن کامل یک نرم افزار در مک را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش پاک کردن برنامه های در ویندوز 10

بسیاری از کاربران ویندوز جدید مایکروسافت را از همان ابتدا که به صورت آزمایشی در اختیار عموم قرار داده یود نصب و استفاده میکردند. بسیاری دیگر نیز با ارائه رسمی این ویندوز اقدام به نصب آن کرده اند.

یکی از قابلیت های جدید ویندوز 10 نحوه جدید حذف برنامه های ویندوز میباشد. علاوه بر روش قدیمی حذف برنامه های میتوانید از روش دیگری نیز این عمل را در ویندوز 10 انجام دهید.

در ادامه مطلب روش حذف برنامه در ویندوز 10 را آموزش خواهیم داد.

مطالب مرتبط