آشنایی با بد افزار جدید آیفون حتی جیلبریک نشده YiSpecter

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

آشنایی با بد افزار جدید آیفون حتی جیلبریک نشده YiSpecter

پس از آنکه مشخص شد فروشگاه چینی اپل به بدافزار XcodeGhost آلوده شده، پژوهشگران بدافزار جدیدی را یافته‌اند که قادر به آلوده کردن هر دو دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل iOS جیلبریک شده و جیلبریک نشده است. این بدافزار که YiSpecter نام گرفته، اولین بدافزار شناسایی شده با توانایی آلوده کردن دستگاه های جیلبریک نشده است.

در ادامه مطلب درباره بدافزار جدید آیفون بیشتر توضیح خواهیم داد.

به گفته پژوهشگران شرکت امنیتی Palo Alto Network ، این بدافزار به صورت هم زمان از پنج تکنیک مختلف شامل یک کرم ویندوزی به نام Lingdun ، نصب آفلاین با استفاده از امضای دیجیتال و‌ هایجکینگ DNS بهره می‌گیرد. بدافزار YiSpecter که بیش از 10 ماه از آغاز فعالیت خرابکارانه آن می‌گذرد، به لطف برخورداری از امضای دیجیتال معتبر، قادر به دانلود، نصب و اجرای اپلیکشین‌ها و بدافزارهای دیگر است. YiSpecter همچنین می‌تواند اپلیکیشن‌های پیش فرض را با نمونه‌های دیگری جایگزین کند و حتی تنظیمات پیش فرض مرورگر سافاری را تغییر دهد، همه این کار‌ها به هدف نمایش تبلیغات و کسب درآمد احتمالی صورت می‌گیرد.


بر اساس بررسی‌ها و تحلیل‌های صورت گرفته بر روی نمونه‌های YiSpecter ، این بدافزار رابطه انکار ناپذیری با شرکت چینی YingMob Interactive دارد که در حوزه تبلیغات بر روی موبایل فعالیت می‌کند. قدرت بی نظیر YiSpecter در آلوده سازی دستگاه‌های جیلبریک نشده نیز به سوء استفاده از امضاهای دیجیتال YingMob Interactive مربوط می‌شود.


در حال حاضر این بدافزار تنها توسط آنتی ویروس Qihoo قابل تشخیص است اما همزمان اپل امضای‌ های دیجیتال این بدافزار را باطل کرده است.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش ضد هک

نفوذ به سیستم کامپیوتری دیگران بدون اجازه را اصطلاحا هک میگویند. شاید شما فکر کنید که سیستمتان از نظر امنیت در سطح بالایی قرار دارد ولی در صورت رعایت نکردن بعضی نکات کوچک میتوانید مورد حمله یک هکر قرار گرفته و اطلاعات خود را از دست بدهید.

در ادامه مطلب نکاتی برای جلوگیری از هک شدن را آموزش خواهیم داد.

آموزش اتصال بی سیم دو کامپیوتر

 

زمان هایی وجود دارد که میخواهید دو کامپیوتر را از طریق بی سیم به هم متصل کنید. مانند زمان هایی که میخواهید به صورت شبکه به بازی بپردازید، یا زمانی که میخواهید دو کامپیوتر را در شرکت به هم متصل کنید.

روش اتصال از طریق کابل کمی پر دردسر و پر هزینه است. اما شما به راحتی میتوانید بدون استفاده از کابل کامپیوتر ها را به هم متصل نمایید.

در این مطلب آموزش اتصال بی سیم دو کامپیوتر را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش ردیابی لپ تاپ سرقت شده

سرقت لپ تاپ یکی از نگرانی هایی است که تمامی دارندگان لپ تاپ آن را تجربه کرده اند.

جدا از ارزش مالی لپ تاپ، شما اطلاعات بسیار ارزشمندی دارید که از دست رفتن آنها ممکن است خسارات جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

در این مطلب آموزش ردیابی لپ تاپ سرقت شده را برای شما آماده کرده ایم.

چگونه اطلاعات شخصی خود را قبل از فروش گوشی به طور کامل حذف کنیم

خرید و فروش تلفن های همراه از جمله کارهایی است که هر انسانی آن را در زندگی خود انجام میدهد. با پیشرفت تکنولوژی، تلفن های همراه مکانی برای ورود تصاویر و ویدئوهای خانوادگی و خصوصی شده است. در هنگام فروش گوشی میتوان این فایل ها را به سادگی پاک کرد. اما این پاک کردن ساده نشان از حذف کامل نیست و به راحتی و با یک ریکاوری میتوان این اطلاعات را بازگرداند.

اما با انجام سه کار کوچک میتوانید تلفن همراه خود را با خیال آسوده بفروشید.

در این مطلب آموزش حذف کامل اطلاعات شخصی در هنگام فروش تلفن همراه را بازگو میکنیم.

آموزش غیر فعال کردن آپدیت های جاوا

هنگامی که جاوا را بر روی سیستم خود نصب میکنید حتما با پیغام های آپدیت این نرم افزار برخورد کرده اید و باعث آزار شما خواهد شد و میخواهید این پیغام های آپدیت را متوقف سازید.

در ادامه مطلب روش غیرفعال کردن آپدیت جاوا را آموزش خواهیم داد.

مطالب مرتبط