روش تشخیص پردازنده آیفون 6s

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

روش تشخیص پردازنده آیفون 6s

آیفون های جدید شرکت اپل به صورت یکسان تولید نمیشوند و دارای 2 مدل پردازنده میباشد. اپل برای تولید اولین سری های گوشی آیفون خود به خاطر اینکه با کمبود قطعات مواجه نشود از پردازنده A9 سامسونگ نیز استفاده کرده است و سایر گوشی ها را با پردازنده شرکت TSMC تولید کرده است.

در ادامه مطلب روش تشخیص مدل پردازنده گوشی آیفون 6s را آموزش خواهیم داد.

اندکی پس از عرضه این گوشی سایت آناندتک خبر داد که دو نسخه متفاوت از پردازنده A9 وجود دارد: یکی در فرآیند 14 نانومتری توسط سامسونگ ساخته شده است و دیگری که کمی‎ بزرگتر است توسط TSMC تولید می‎شود.

اما مشکل اینجا است که این دو تراشه کاملا هم یکسان کار نمی‎کنند. با وجودی که نتایج آزمايشات انجام شده میزان مصرف انرژی یکسانی را نشان می‎دهد، اما طول عمر باتری (و میزان گرمای تولید شده) در آنها متفاوت است. بر طبق مطالب ارسالی به انجمن‎های آنلاین و برخی سایت‎های چینی، در آزمايش باتری Geekbench مشخص شده است که باتری تلفن‎هایی که از پردازنده TSMC استفاده می‎کنند دو ساعت بیشتر دوام می‎آورند و همچنین چند درجه‎ای خنکتر هستند. مسلما چنین نتیجه‌گیری نمی‎تواند قطعی باشد، چرا که اپلیکیشن‎های آزمايش باتری به شیوه خاصی از پردازنده کار می‎کشند که نمی‎تواند نشان دهنده عمر واقعی آن باشد.

اگر شما هم کنجکاو شده‎اید که ببینید از کدام پردازنده در آیفون شما استفاده شده است، آسان‌ ترین راه دانلود برنامه رایگان Lirum Device Info Lite و نگاه به شماره مدل در صفحه اصلی این برنامه است. اگر شماره مدل نمایش داده شده N66AP (برای 6s Plus) یا N71AP (برای 6s) بود نشان دهنده این است که تولیدکننده پردازنده شما سامسونگ است و ظاهرا باتری بیشتری مصرف می‎کند، اما اگر این شماره N66MAP یا N71MAP باشد به این معنا است که TSMC سازنده تراشه است و این بار خوش شانس‎تر از دیگران بوده‎اید.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش اضافه کردن آیکون های پیش فرض به دسکتاپ ویندوز 10

هنگامی که ویندوز 10 را نصب میکنید آیکون های پیش فرض بر روی صفحه دسکتاپ فقط سطل زباله ویندوز میباشد و برای اینکه به آیکون های پیش فرض ویندوز بر روی دسکتاپ اضافه کنید باید به روش دستی این کار را انجام دهید.

در ادامه مطلب روش اضافه کردن آیکون په صفحه دسکتاپ ویندوز 10 را آموزش خواهیم داد.

آموزش مسدود کردن ایمیل های تبلیغاتی در جیمیل

هر کاربری که از ایمیل استفاده میکند قطعا پیام های تبلیغاتی که از طریق ایمیل ارسال میشود را دیده است. ای پیام ها در برخی موارد شامل اطلاعات مخربی است که میتوانید کامپیوتر شما را مورد حمله قرار دهد.

قطعا شما هم میخواهید جلوی این ایمیل ها را بگیرید.

در این مطلب آموزش مسدود کردن ایمیل های تبلیغاتی در جیمیل را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش ساخت گروه ضد اسپم در تلگرام

گروه های تلگرام این روز ها طرفداران بسیاری دارد و به تعداد آنها هر روز اضافه میشود. با وجود ربات ها ممکن است گروه ها پر شود از پیغام های اسپم و باعث آزار کاربران شود.

در ادامه مطلب روش ساخت گروه ضد اسپم در تلگرام را آموزش خواهیم داد.

آموزش دانلود نرم افزار از گوگل پلی استور

اصلی ترین مارکت اندروید، گوگل پلی استور نام دارد. این مارکت مرجع اصلی تمام نرم افزار های اندروید است.

به دلایل مختلف در ایران نمیتوان از این مارکت استفاده کرد. اما روشی وجود دارد که به راحتی میتوانید نرم افزار مورد نظر خود را از این مارکت دانلود کنید.

در این مطلب آموزش دانلود نرم افزار از گوگل پلی استور را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش محاسبه حجم اشغال شده توسط مترو های ویندوز 8.1

امروزه اکثر کاربران از ویندوز های 8 و 8.1 استفاده میکنند. اگر از این ویندوز استفاده کرده باشید با صفحه جذاب مترو آن آشنایی دارید. این صفحه شامل کاشی هایی است که میانبر دسترسی به نرم افزار های نصب شده را فراهم میکند. ممکن است بخواهید بدانید فضایی که این مترو ها بر روی هارد دیسک اشغال میکنند چقدر است.

در ادامه مطلب روش محاسبه حجم اشغال شده توسط مترو ویندوز را آموزش خواهیم داد.

مطالب مرتبط