روش تشخیص پردازنده آیفون 6s

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

روش تشخیص پردازنده آیفون 6s

آیفون های جدید شرکت اپل به صورت یکسان تولید نمیشوند و دارای 2 مدل پردازنده میباشد. اپل برای تولید اولین سری های گوشی آیفون خود به خاطر اینکه با کمبود قطعات مواجه نشود از پردازنده A9 سامسونگ نیز استفاده کرده است و سایر گوشی ها را با پردازنده شرکت TSMC تولید کرده است.

در ادامه مطلب روش تشخیص مدل پردازنده گوشی آیفون 6s را آموزش خواهیم داد.

اندکی پس از عرضه این گوشی سایت آناندتک خبر داد که دو نسخه متفاوت از پردازنده A9 وجود دارد: یکی در فرآیند 14 نانومتری توسط سامسونگ ساخته شده است و دیگری که کمی‎ بزرگتر است توسط TSMC تولید می‎شود.

اما مشکل اینجا است که این دو تراشه کاملا هم یکسان کار نمی‎کنند. با وجودی که نتایج آزمايشات انجام شده میزان مصرف انرژی یکسانی را نشان می‎دهد، اما طول عمر باتری (و میزان گرمای تولید شده) در آنها متفاوت است. بر طبق مطالب ارسالی به انجمن‎های آنلاین و برخی سایت‎های چینی، در آزمايش باتری Geekbench مشخص شده است که باتری تلفن‎هایی که از پردازنده TSMC استفاده می‎کنند دو ساعت بیشتر دوام می‎آورند و همچنین چند درجه‎ای خنکتر هستند. مسلما چنین نتیجه‌گیری نمی‎تواند قطعی باشد، چرا که اپلیکیشن‎های آزمايش باتری به شیوه خاصی از پردازنده کار می‎کشند که نمی‎تواند نشان دهنده عمر واقعی آن باشد.

اگر شما هم کنجکاو شده‎اید که ببینید از کدام پردازنده در آیفون شما استفاده شده است، آسان‌ ترین راه دانلود برنامه رایگان Lirum Device Info Lite و نگاه به شماره مدل در صفحه اصلی این برنامه است. اگر شماره مدل نمایش داده شده N66AP (برای 6s Plus) یا N71AP (برای 6s) بود نشان دهنده این است که تولیدکننده پردازنده شما سامسونگ است و ظاهرا باتری بیشتری مصرف می‎کند، اما اگر این شماره N66MAP یا N71MAP باشد به این معنا است که TSMC سازنده تراشه است و این بار خوش شانس‎تر از دیگران بوده‎اید.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش حذف تاریخچه جستجو در ویندوز

زمانی که دنبال فایلی در ویندوز میگردید و آن را جستجو میکنید، لغت جستجو شده در حافظه ویندوز باقی میماند.

شاید بعد از مدتی بخواهید این لغات را حذف کنید.

در این مطلب آموزش حذف تاریخچه جستجو در ویندوز را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش اضافه کردن یک پوشه به Quick Access در ویندوز 10

در ویندوز 10 بخش Quick Access بیشتر از پیش نمایان شده است و کارایی بیشتری دارد. اما شاید بخواهید یک پوشه پر استفاده را در این بخش قرار دهید.

در این مطلب آموزش اضافه کردن یک پوشه به Quick Access در ویندوز 10 را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش تغییر نرم افزارهای پیش فرض در ویندوز 10

در ویندوزهای سابق مایکروسافت شما میتوانستید به سادگی نرم افزار های پیش فرض را تغییر دهید. برای مثال با کلیک راست روی یک فایل تصویری و انتخاب یک نرم افزار از طریق گزینه Open With میتوانستید برای همیشه نرم افزار جدیدی را جایگزین نرم افزار پیش فرض ویندوز کنید.

اما در ویندوز 10 این عمل کمی پیچیده شده است.

در این مطلب آموزش تغییر نرم افزارهای پیش فرض در ویندوز 10 را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش مشاهده افرادی که از اینترنت شما استفاده میکنند

در حال کار با اینترنت هستید اما سرعت اینترنت شما بسیار پایین است. یکی از دلایل این مشکل استفاده یک فرد غریبه از اینترنت است.

شما به راحتی میتوانید ببینید که آیا فرد دیگری از اینترنت شما استفاده میکند یا خیر.

در این مطلب آموزش مشاهده افرادی که از اینترنت شما استفاده میکنند را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش جدا کردن فلش از کامپیوتر بدون Safely Remove

زمانی که میخواهید فلش مموری خود را از کامپیوتر جدا کنید باید آن را Safely Remove کنید تا مشکلی برای آن پیش نیاید. اما میتوانید تنظیمات کامپیوتر را به گونه ای تنظیم کنید که دیگر نیازی به این کار نباشد و شما به صورت کاملا امن بتوانید فلش را از کامپیوتر جدا کنید.

در این مطلب آموزش جدا کردن فلش از کامپیوتر بدون Safely Remove را برای شما آماده کرده ایم.

مطالب مرتبط